Budownictwo mieszkaniowe
Chcesz wybudować dom, lecz wiele możliwości w zakresie technologii budowania utrudnia podjęcie decyzji? Jeśli zależy Ci na tym, by nieruchomość była nowoczesna i tania w utrzymaniu, postaw na zaawansowane technologie.
Czas budowy i jakość komponentów
Budowa z gotowych elementów konstrukcji ścian dostarczonych na miejsce inwestycji z fabryki pozwala na zminimalizowanie kosztów i maksymalne skrócenie czasu budowy. Budowa domu staje się łatwa, szybka i przyjemna. Czas realizacji inwestycji skraca się do około trzech miesięcy. Dzięki zastosowaniu lekkiej konstrukcji stalowej możliwe jest wybudowanie domu w różnych warunkach geofizycznych, na podłożu skalistym, piaszczystym, a nawet na wodzie wykorzystując do tego celu specjalny pływak.
Nowoczesne, energooszczędne czy też pasywne domy projektowane indywidualnie, w pełni spersonalizowane spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Inwestorów.
Budownictwo jednorodzinne
Ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne wykonane są z płyty OSB lub Fermacell, dzięki wytrzymałości tych płyt w każdym dowolnym miejscu można powiesić szafkę kuchenną, telewizor czy inny mebel bez wcześniejszego wzmacniania ścian. W środek konstrukcji, w celu termoizolacji budynku, stosuje się wełnę mineralną , na wierzch folię paroizolacyjną i styropian. W ściany wewnętrzne, w celu wygłuszenia, stosujemy wełnę mineralną.
Zalety budowania domów ze stali
- niski koszt budowy ok. 30% taniej niż w technologii tradycyjnej
- krótki czas budowy – ok 3 miesięcy
- łatwość adaptacji oraz możliwość wieszania ciężkich przedmiotów na ścianach (szafki, telewizor itp.) ściany nie wymagają dodatkowych wzmocnień
- energooszczędny, ekonomiczny, ekologiczny
- utrzymuje stałe parametry wytrzymałościowe przez cały okres użytkowania
- precyzja technologii wyklucza błąd ludzki
- możliwość budowy wielu kondygnacji, możliwość podpiwniczenia
- w stali, w przeciwieństwie do elementów szkieletu drewnianego, nie zagnieżdżą się szkodniki, ani nie zaatakuje jej grzyb
- stal nie ulega zniszczeniu (korozja), nie trzeba jej impregnować żadnymi toksycznymi substancjami, aby zapewnić jej długowieczność
- technologia ta wyklucza błąd ludzki, poprzez przygotowanie profili przez maszynę z odwiertami co do milimetra
Budynki energooszczędne
O ile jeszcze kilka lat temu na budowę domu energooszczędnego decydowali się głównie inwestorzy zainteresowani rynkowymi nowościami i nowoczesnymi technologiami, to dziś jest to już konieczność. Kończące się zasoby energii oraz ciągły wzrost cen paliw jak i innych nośników energii zmusiły do poszukiwania nowych rozwiązań.
Również spory wpływ ma światowa ochrona klimatu. Wszystkie te czynniki sprawiły, że wzrosły wymagania ludzkości, co do energooszczędności budynków. Energooszczędność to efekt współpracy wielu czynników budynku: architektonicznych, budowlanych i instalacyjnych. Należy o nich wszystkim pamiętać już na etapie projektu. Dodatkowo bardzo ważna jest stolarka okienna, wentylacja, system grzewczy oraz usytuowanie budynku względem stron świata, tak aby na południowej ścianie budynku znajdowały się przeszklenia o dużej powierzchni.
Domy energooszczędne charakteryzują się wysoką izolacyjnością i niskim współczynnikiem przenikania ciepła, zapewnia to oszczędność energii koniecznej do ogrzewania budynku zimą oraz przyjemny chłód latem. W systemach wentylacyjnych stosuje się rekuperatory, czyli instalacje umożliwiające odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku oraz ciągłą wymianę powietrza – co niesie za sobą kolejne plusy.
Postaw energooszczędny dom i zyskaj
Wybudowanie energooszczędnej nieruchomości jest tylko nieznacznie droższe – najczęściej kosztuje ok. 4% więcej od realizacji tradycyjnych. Jednakże, w zależności od wielkości domu i zastosowanych rozwiązań, koszty utrzymania i eksploatacji być nawet 5 razy niższa w porównaniu do rachunku otrzymanego przez właściciela domu wzniesionego w tradycyjny sposób. To główne powody, dla których warto zainteresować się budownictwem energooszczędnym.
Budownictwo pasywne – na miarę XXI wieku., które koncentruje się na opracowaniu rozwiązań pozwalających ograniczyć zapotrzebowanie budynków na energię elektryczną niezbędną do ich ogrzania.
Domy Pasywne
Obok domów energooszczędnych, inwestorzy prywatni mogą wybrać domy pasywne, obiekty użyteczności publicznej czy lokale socjalne. Są to nieruchomości, w których stosuje się nowoczesne rozwiązania ukierunkowane na oszczędzanie energii. Efektem tego jest możliwość montażu ograniczonego systemu grzewczego. Znajduje to odzwierciedlenie w wysokości rachunków za energię elektryczną.
Budynek pasywny to idealne rozwiązanie dla inwestorów wymagających i jednocześnie chcących dołożyć „cegiełkę” do ochrony środowiska naturalnego. Z uwagi na ograniczone zapotrzebowanie na energię elektryczną, budynki pasywne są ekologiczne. By spełniały wymogi domów pasywnych, konieczne jest zapewnienie dobrej izolacji ścian. Znaczenie ma również wykorzystana stolarka okienno-drzwiowa, bo m.in. tą drogą nieruchomość może tracić ciepło. Wszystko to jednak sprawia, że mieszkanie w takim domu jest bardzo komfortowe, bo przedostaje się do niego znacznie mniej hałasów niż do budynków wniesionych tradycyjnymi metodami.
Budownictwo wielorodzinne
Szukasz innowacyjnych, nowoczesnych technologii budowy domów, które pozwolą Ci zrealizować wyjątkowe osiedle mieszkaniowe lub domy wielorodzinne dla swoich Klientów?
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą technologii , która może być dostosowana do gotowych projektów, która wyróżnia się doskonałą stylistyką, ciekawymi układami funkcjonalnymi oraz solidną i trwałą konstrukcją. Wysoka jakość dokumentacji technicznej, potwierdzona opiniami naszych dotychczasowych klientów, gwarantuje łatwą i bezproblemową realizację. Do wszystkich projektów przygotowaliśmy rzetelnie wyliczone kosztorysy budowlane, a większość naszych domów jest zaprojektowana w standardzie energooszczędnym z bardzo dobrym ociepleniem ścian, stropu i podłóg oraz wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Oferujemy domy szeregowe, domy wielorodzinne, domy bliźniacze
Domy na wodzie
Domy na wodzie w Europie to dosyć popularne rozwiązanie. W Polsce jeszcze nowość, jednak cieszy że coraz częściej pojawiają się one w naszych portach, a jeszcze bardziej, że wśród nich, pojawiają się także polskie projekty. Domy z możliwością mobilną z widokiem na wodę. Wyjątkowy sposób zorganizowania przestrzeni mieszkalnej, hotelowej, biurowej, restauracyjnej, klubowej.
Rewitalizacja budynków mieszkalnych, przebudowa, rozbudowa, nadbudowa obiektów domów
W sytuacji nadbudowy, czy przebudowy domów i innych obiektów w celu zwiększenia powierzchni użytkowej, rewitalizacji i podniesienia standardu obiektu, inwestorzy często napotykają na ograniczenia nośne konstrukcji budynków. Nadbudowa czy przebudowa budynków tradycyjną metodą budowlaną może stanowić zbyt duże obciążenie dla budynku, rozwiązaniem jest lekka konstrukcja stalowa zapewniająca spełnienie warunków wytrzymałościowych przy konkretnych warunkach gruntowych i możliwości tylko niewielkiego dociążenia istniejących fundamentów. Ze względu na lekkość i wytrzymałość konstrukcji szkielet stalowy można stosować do wykonywania nadbudowy na istniejących budynkach. przy jednoczesnym niewielkim budżecie Inwestora. Wymiana ścian osłonowych w wielkokubaturowym budownictwie mieszkaniowym w technologii Lekkiej Konstrukcji Stalowej to doskonałe rozwiązanie ze względu na następujące korzyści:
- Przyspieszenie procesu budowlanego
- Szybki i czysty montaż konstrukcji, możliwość prefabrykacji.
- Zmniejszenie ciężaru konstrukcji nośnej.
- Poprawa efektywności cieplnej budynku, gdyż nasze przegrody cechują bardzo dobre parametry termiczne.
- Możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni użytkowej. Nasze ściany w porównaniu z metodami tradycyjnymi już przy niewielkich przekrojach uzyskują odpowiednie parametry, dzięki czemu możemy uzyskać większą powierzchnię użytkową obiektu przy jednakowej zabudowie terenu.
Gotowe propozycje domów zaprojektowanych w technologii Lekkiej Konstrukcji Stalowej
Każdy z projektów może być modyfikowany i dostosowany do potrzeb indywidualnych.